Projekt – ZE SZTUKĄ ZA PAN BRAT

W listopadzie dzieci z przedszkola „Na Akacjowym Wzgórzu” realizowały projekt „ZE SZTUKĄ ZA PAN BRAT”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kim jest i co robi artysta, poznawały różne kierunki w sztuce, rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach tanecznych, ruchowych i aktorskich. W holu przedszkola powstało mini muzeum sprzętów i gadżetów z czasów naszych pradziadków, które szczególnie zaciekawiło wszystkie przedszkolaki. Każdego dnia dzieci rozwijały swoją kreatywność i pomysłowość wykonując ciekawe prace plastyczne takie jak: obrazy z liści, malowanie naturalnymi barwnikami (burakiem, marchewką, kawą), tworzenie graffiti czy ozdabianie serwetek. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem.