Informacja dla rodziców dot. innowacji „ Kombinujemy, kodujemy z Uczymy Dzieci Programować”

Założeniem wprowadzenia innowacji jest rozwijanie u dzieci przedszkolnych w wieku 3 – 6 lat umiejętności logicznego myślenia ,kształtowania wyobraźni przestrzennej oraz wprowadzenia młodego człowieka w cyfrowy świat, szczególnie w świat związany z programowaniem, a także upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.

W czasie trwania innowacji dzieci będą rozwijać podstawowe funkcje poznawcze takie jak :pamięć, koncentracja uwagi, analiza, synteza wzrokowa i słuchowa oraz koordynacja ruchowa.
W naszym przedszkolu innowacja pedagogiczna będzie realizowana od października do maja. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu.

Do zajęć będą wykorzystywane następujące pomoce:

Ozobot wraz z puzzlami- tworzenie tras i pętli, które musi pokonać robot

Genibot- robot, który mówi w języku polskim i angielskim. Dzięki kartom do kodowania dzieci mogą wprawić go w ruch i sprawić, żeby wykonywał dane polecenia.

Mata edukacyjna wraz z kubeczkami i krążkami tematycznymi

Mini maty, które świetnie sprawdzają się w pracy w małych grupach bądź indywidualnie.

Koordynatorkami innowacji są Elżbieta Warchoł i Monika Czwartacka.

Nasze przedszkole weźmie również udział w Europejskim Tygodniu Kodowania czyli Code Week 2020. Jest to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

Przedszkole bierze również udział w wyzwaniu „ Cała Polska Programuje”, które trwa 10 dni. Będziemy realizować specjalnie przygotowane na tę okoliczność zadania. Relacje z tych zajęć będą publikowane na fanpage facebook Edusense-Uczymy Dzieci Programować. Zachęcamy do śledzenia udostępnianych realizacji oraz polubienia Naszych zdjęć.