„Dzień Wędrowniczka” – spacer po naszej miejsowości

„Jedziemy na wycieczkę, nad wodę, w góry, las. Jedziemy na wycieczkę, przygodę zacząć czas.”

Dnia 6 czerwca dzieci z przedszkola „Na Akacjowym Wzgórzu” należące do grupy turystycznej odkrywały zabytki i ciekawe miejsca w naszej miejscowości. Spacer zaczęliśmy od dzwonnicy przy kościele Matki Boskiej Częstochowskiej oraz figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Następnie dzieci zatrzymały się przy Pomniku Niepodległości oraz rtm. Witolda Pileckiego. Wielkie zainteresowanie wzbudziły ławeczki, które upamiętniają zasłużonych mieszkańców Łagiewnik, szczególnie ławeczka z kotkami poświęcona pani Teresie Bańkowskiej-Jędras. W parku przedszkolaki miały możliwość podziwiać jeszcze jeden pomnik, tym razem przyrody – okazały dąb oraz ciekawą architekturę budynków. Wielką radość dzieciom przyniosło oglądanie murów nowego przedszkola, do którego będzie uczęszczało ich rodzeństwo. Dowiedziały się również jak nazywa się potok, który płynie przez Łagiewniki – Krzywula. Ostatnim miejscem, które odwiedzialiśmy podczas „Dnia Wędrowniczka” był Urząd Gminy. Przedszkolaki podczas tego spaceru poznały wiele ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc w Łagiewnikach.

Skip to content