Akcja „Bezpieczne Wakacje” w przedszkolu

Akcja „Bezpieczne Wakcje” objęła dwa spotkania: pierwszą pomoc i spotkanie z panem policjantem.

Dnia 22 czerwca Pania Halina Szczerba przeprowadziła przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci wykazały się znajomością swoich adresów zamieszkania i numerów alarmowych. Pod kierunkiem Pani Halinki przećwiczyły podstawy reanimacji na fantomach oraz opatrywały urazy i skaleczenia. Spotkanie to miało na celu radzenia sobie przez dzieci w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia podczas wypadków. Zgromadzoną wiedzę w tym zakresie z pewnością będą mogły wykorzystać w przyszłości.

W kolejnym dniu akcji „Bezpieczne wakacje” (23.06) odwiedzili nasze przedszkole policjanci, aspirant Wojciech Kosko oraz starszy posterunkowy Karol Krajewski.  Celem  wizyty funkcjonariuszy było przekazanie dzieciom zasad bezpiecznego spędzania czasu na wakacjach. Aspirant Wojciech Kosko przekazał dzieciom jak powinny poruszać się po drodze i jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Policjant przypomniał, jak dzieci powinny reagować na zaczepki nieznajomych osób oraz w czasie kontaktu z obcymi zwierzętami. Funkcjonariusz omówił także podstawowe zasady  bezpieczeństwa podczas wyjazdów w góry i nad wodę. Dzieci mogły usiąść w radiowozie, zapoznać się z jego wyposażeniem – radio, pilot generatora dźwięku oraz wyposażenie policjanta na służbie (kajdanki, pałka, kamizelki, lizak).  Dziękujemy funkcjonariuszom za poświęcony czas oraz przekazanie dzieciom niezbędnych informacji.

Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji!!