Zakończenie przygody Grupy Turystycznej

Wraz z zakończeniem roku szkolnego zakończyła się przygoda Grupy Turystycznej z Przedszkola Publicznego Na Akacjowym Wzgórzu. Przez cały rok szkolny najstarsze dzieci z grup Sówki, Liski, Pszczółki i Biedronki odwiedzały wiele ciekawych miejsc: zwiedzały nasza piękna okolice, spotkały się z Leśniczym w Kamionkach, wzięły udział w warsztatach pieczenia chleba w Marianówku, zwiedzały Zamek Książ, Muzeum Śląska Wrocław i Stadion Śląska Wrocław, były w górach i zdobyły szczyt Wielka Sowa.

5 latki, które pierwszy raz brały udział w naszym wyzwaniu walczyły o zdobycie srebrnej odznaki PTTK, natomiast 6 latki, które przygodę kontynuowały walczyły o odznakę złotą.
Aby odznakę zdobyć każdy musiał przejść min. 30 km

Większość dzieci zadanie wykonało.
Sposób 73 uczestników: srebrne odznaki zdobyło 56 dzieci, a złotą 12 dzieci.

Uczestnicy przeszli łącznie 2927,5 km.

Pani Dyrektor Dorota Zarzycka nagrodziła przedszkolaków pamiątkowymi książkami, dyplomami oraz odznakami.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych turystów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dużo ciekawych przygód na górskich szlakach.

Skip to content