Zakończenie projektu „Sztukę znam, sztukę w sobie odkrywam”- podsumowanie

Zakończyliśmy projekt, który trwał od stycznia do końca kwietnia 2023. Jako jedni z laureatów ogólnopolskiego projektu ”NA DOBRY POCZĄTEK” od Fundacji BGK otrzymaliśmy wsparcie na nasze inicjatywy.

Dzięki temu projektowi i wsparciu finansowemu na kwotę 14985 zł nasze przedszkolaki mogły pojechać na przedstawienie teatralne w Teatrze Lalek, pt. ”Lot przez tęczę”. Wspólnie pięciolatki przemierzały operowy labirynt i mogły spotkać śpiewaczkę operową jak i baletnicę, która na pewno rozpaliła zachwyt i wyobraźnię dziewczynek i chłopców. Chyba każda dziewczynka w tym czasie chciała zostać baletnicą.
Projekt zaowocował wieloma ciekawymi spotkaniami. Wśród wspaniałych gości którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli m. in. Pani Alina Kuźniecowska (malarka), członkinie chóru Canzona, Pani Dorota Stankiewicz i Pani Zofia Stankiewicz-Kors, muzycy z Filharmonii Sudeckiej, Michał Nowicki (uczestnik programu „You Can Dance Junior”), Pan Zumba (taniec latino). Nasze przedszkolaki rozbudziły swoją wyobraźnię i możliwości po ciekawych spotkaniach z niewiele starszymi od siebie gwiazdami: baletnicą Mają Ligarską i tancerzem stylu Break Dance Oliwerem Tokarskim. Te spotkania zachęciły je do pracy i rozwoju osobistego.

Przemierzając arkana sztuki dzieci każdego miesiąca fascynowały się nią coraz bardziej rozwijając przy tym własną kreatywność, wyobraźnię i dziecięce możliwości.

Warto również zaznaczyć o profitach, które dzięki temu projektowi wzbogaciły nasze przedszkolne zasoby i pozostaną na użytek przedszkolaków (sztalugi, paletki i pędzle malarskie, głośnik dzwonki na tubach, teatrzyk Kamishibai.

W projekcie przewidziano korzyści dla dzieci, dla placówki, ale również dla naszego grona pedagogicznego wzbogacając warsztat pracy i podniesienie kompetencji poprzez szkolenia i warsztaty, takie jak: „Bum bum rurki”, „Batii Strauss”, „Warsztaty ceramiczne” czy „Warsztaty robienia mydełek glicerowych”.

Kreatywny, twórczy i rozwijający projekt za nami, a szkoda!

Dziękujemy Fundacji BGK za szansę i możliwości poprzez „Stowarzyszenie Akacjowe Wzgórze” na sfinansowanie tego projektu.

DZIĘKUJEMY!!!

Każdy miesiąc zostały opublikowany w osobnych artykułach. Wrzucamy kilka zdjęć dla przypomnienia.