Zakończenie programu CodeWeek – Uczymy Dzieci Programować

Dzieci z Przedszkola Publicznego „Na Akacjowym Wzgórzu” zakończyły realizację CodeWeek’owych zajęć w ramach programu Uczymy Dzieci Programować.
Zajęcia realizowane były przez dwa tygodnie w wielu placówkach w całej Europie i miały na celu rozwijanie zainteresowania robotyką wśród dzieci, wprowadzenie elementów kodowania do zajęć, wykorzystanie robotów w nauce programowania oraz poszerzanie umiejętności programistycznych.
Dzieci do wykonanych zadań wykorzystywały matę do kodowania oraz różnorodne pomoce dydaktyczne takie jak kolorowe kartki, kubki, klocki, instrumenty oraz roboty Indi i Genibot. Udział w programie pokazał nam, że nauka kodowania to ciekawy i interesujący sposób na spędzanie czasu.
Cieszymy się, że nasza palcówka wzięła udział w tak ważnym wydarzeniu.