Zajęcia z profilaktyki zdrowia

W minionych tygodniach, odbywały się w naszym przedszkolu „Na Akacjowym Wzgórzu” zajęcia edukacyjne w zakresie profilaktyki zdrowia. Podczas zajęć, które prowadziła mgr Joanna Kuriata, dzieci dowiedziały się, w jaki sposób mogą dbać o własne zdrowie, a jakie zachowania nie są korzystne. Prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu, higiena dnia codziennego w połączeniu z badaniami profilaktycznymi, buduje od najmłodszych lat nasz potencjał na życie w zdrowiu. Dzieci zapoznały się z pojęciem profilaktyka. Program spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych przedszkolaków. W związku z projektem, mamy otrzymały od swoich dzieci laurkę wraz z zaproszeniem na bezpłatne badanie cytologiczne.