XII Ogólnopolskie Święto Optymizmu

10 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Optymizmu, któremu przewodziło hasło „Królewski Dywan”. W tym dniu przyszliśmy ubrani z dominacją koloru czerwonego. Przedszkolaki świetnie bawiły się do piosenek „Dywanowa orkiestra” i „Odpalamy dywany”. Wspólnie rozmawialiśmy o dywanach i ich przeznaczeniu w domu i w przedszkolu. Razem stworzyliśmy z czerwonej wełny „wirtualny dywan”. Przedstawienie teatralne przygotowane przez nauczycieli pt. „Magiczny dywan” spotkało się z wielkim zaciekawieniem i aplauzem ze strony przedszkolnej widowni. Tego samego dnia o godzinie dziesiątej spotkaliśmy się w ogrodzie przedszkolnym, aby każda grupa mogła przedstawić swój „królewski dywan”, nad którym pracowała wiele czasu wykazując się dużą kreatywnością i pracowitością. Wybrani w tym dniu król i królowa Optymizmu wszystkim przedszkolakom wręczyli medale za tak wspaniale przygotowane dywany, które zostały zaprezentowane na ogrodzeniu przedszkolnym. Z niecierpliwością oczekujemy na następne Święto Optymizmu. To był królewski dzień, przepełniony optymizmem!