Wycieczka Grupy Turystycznej do Agroturystyki Marianówek

Dzieci z Grupy Turystycznej z Przedszkola Publicznego „Na Akacjowym Wzgórzu” pojechały na wycieczkę do Agroturystyki Marianówek.
Na miejscu wzięły udział w warsztatach kulinarnych podczas których samodzielnie wykonywały chleb.
Dzieci dowiedziały się z czego robi się chleb, jak kiedyś wyglądały żniwa i pieczenie chleba. Porównywały wygląd zbóż i różnych nasion. Dużą frajda było zwiedzanie agroturystyki oraz karmienie zwierząt: koni, krów, owiec, kóz, lam, osiołka i królików.
W tym dniu na naszych przedszkolaków czekała jeszcze jedna niespodzianka: Pani Dyrektor Dorota Zarzycka dokonała oficjalnie Pasowania na Turystów oraz wręczyła dzieciom przypinki – buttony oraz odblaski – niezbędne każdemu turyście.
Mimo deszczowej pogody ten dzień był pełen wrażeń.