Wiosenne podchody

W ramach realizacji programu Zdrowo, bo sportowo w Przedszkolu Publicznym Na Akacjowym Wzgórzu zorganizowana została zabawa terenowa zwana podchodami. Zadaniem przedszkolaków, podzielonych na 3 drużyny, było odnalezienie ilustracji zwierząt i roślin kojarzących się z wiosną. W piękne słoneczne, wiosenne przedpołudnie, 12 kwietnia przejęte misją, dzieci wyruszyły w teren. Do ukrytych obrazków prowadziły przedszkolaków kolejne zagadki i zadania sprawnościowe, żeby iść dalej trzeba było rozwiązać zagadkę. Dzieci poradziły sobie z tym bez problemu. Trudnością okazało się odnajdywanie ukrytych w terenie kopert z zagadkami. Trzy i czterolatki szukały obrazków na terenie ogromnego ogrodu przedszkolnego, pięcio – i sześciolatki poza terenem przedszkola. Wszystkie grupy wykonały zadania w określonym czasie. Po zakończeniu poszukiwań, każda z grup pochwaliła się , co znalazła. Podchody sprawiły dzieciom dużą frajdę. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem odnajdywały i rozwiązywały zagadki/wskazówki, które doprowadziły ich do celu. Wkrótce zabawimy się znowu w jakąś grę terenową, a jest ich sporo!