Traktem Smoka – wycieczka

W piątek 24 marca przedszkolaki z Przedszkola „Na Akacjowym Wzgórzu” w ramach grupy turystycznej wyruszyły na wędrówkę Traktem Smoka w Dzierżoniowie pod okiem przewodnika Pana Marka Jechna.

W czasie wycieczki dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat przeszłości Dzierżoniowa, jego mieszkańców oraz najważniejszych budowli. Zobaczyliśmy najstarszą kamienicę w mieście – kamienicę Józefa Kellnera, najbogatszego w tamtych czasach mieszkańca. Stojąc przed kościołem św. Jerzego, poznaliśmy historię o smoku, mieszkającym na tych terenach i związaną z nim legendę o św. Jerzym. Zobaczyliśmy również Dom Kata, Synagogę, wieże ciśnień oraz mury obronne. Mieliśmy okazję wspiąć się na wieżę ratuszową – było sporo schodów, ale daliśmy radę! Było warto, bo widoki z niej były wspaniałe – widzieliśmy całe miasto oraz okolice Dzierżoniowa wraz z Górami Sowimi. Wyjazd uznajemy za bardzo udany – warto poznawać historię najbliższej okolicy.