Szkolenie z Panią mgr Agnieszką Czeglik

„Przedszkole jest przed szkołą – holistyczny rozwój dziecka”, to temat szkolenia, w którym ostatnio wzięła udział kadra pedagogiczna Naszego przedszkola „Na Akacjowym Wzgórzu”. Spotkanie prowadzone było przez Panią mgr Agnieszkę Czeglik, nauczyciela dyplomowanego wychowania przedszkolnego z 30-letnim stażem pracy, z tytułem Honorowego Profesora Oświaty nadanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, ale przede wszystkim osobą z ogromną charyzmą, która zaraża chęcią odkrywania „małego człowieka” i zaspokajania jego naturalnej potrzeby ciekawości otaczającym światem w sposób naturalny, a zarazem jakże ciekawy. Szkolenie to, było wyprawą edukacyjną poprzez całościowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, zachęcającą do zmian i podążania za dzieckiem – dostrzeganiem każdego dziecka i jego indywidualnych potrzeb, ze szczególną uwagą u najmłodszych przedszkolaków na sferę emocjonalną i społeczną. Był to bardzo pracowicie pod względem merytorycznym i praktycznym spędzony czas we wspanialej atmosferze, która dała z pewnością każdemu nauczycielowi, który przybył na to spotkanie z własnym bagażem wiedzy i doświadczeń bardzo duży zasób wiedzy i otwartości na zmiany, która niewątpliwie przyczyni się do zwiększenia motywacji i chęci do dalszego działania. Bardzo dziękujemy naszym koleżankom z Piławy Górnej, Pieszyc i Kondratowic, które wzięły z nami udział w tym szkoleniu. Myśli i słowa, które nasuwają się po czasie spędzonym z Panią Agnieszką Czeglik to: Dziękujemy! I chcemy jeszcze! Pamiętajmy: nie wszyscy, nie tak samo, nie w ty samym czasie, nie w tym samym tempie.

Skip to content