Spotkanie z policjantami

Wrzesień jak co roku to czas na przypomnienie sobie najważniejszych zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Tradycyjnie już w każdej grupie prowadzone są zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci omawiają zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, znaczenie znaków drogowych oraz przypominają sobie numery alarmowe.
W ramach cyklu zajęć organizowane są również spotkania z policjantami.
W środę 27.09 naszych przedszkolaków odwiedzili asp. Monika Chmielewska i st. asp. Wojtek Kosko z Posterunku Policji w Łagiewnikach, którzy sprawdzili naszą wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, a także przypomnieli jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu, z zaciekawieniem słuchały tego co mówią do nich zaproszenie goście.
Na zakończenie przedszkolaki mogły zobaczyć policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem.