Spotkanie przedszkolaków z policjantami

Zbliżają się wakacje, dlatego we wtorek 25 czerwca nasze przedszkole odwiedzili Sierż. Szt. Aleksandra Cukiernik i St. asp. Wojciech Kosko z Komisariatu Policji w Łagiewnikach. Zaproszeni goście rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię; zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych; jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców; jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji.
Razem z policjantami do przedszkola przyszedł Komisarz Lew, z którym dzieci chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.
Na koniec oglądaliśmy radiowóz policyjny, a każdy przedszkolak mógł w nim usiąść, włączyć syrenę i poczuć się jak prawdziwy policjant.
Dziękujemy naszym gościom za spotkanie. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

Skip to content