Promocja zdrowia- programy, w których bierzemy udział w tym roku

W ramach promocji zdrowia w roku szkolnym 2021/2022 nasza placówka bierze udział w następujących programach i akcjach:

• „Zdrowo i Sportowo” – ogólnopolska akcja, która ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych (3-10 lat)
  • „Dzieciaki Mleczaki” – akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie.
  • „Mamo, tato, wolę wodę” – jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.