Projekt „Zdrowo, bo sportowo”

W ramach projektu „Zdrowo bo sportowo” w Przedszkolu Publicznym Na Akacjowym Wzgórzu w Łagiewnikach zorganizowane zostały spotkania ze sportowcami.

W poniedziałek 06.11gościliśmy byłego piłkarza WKS Śląsk Wrocław oraz Reprezentacji Polski w piłce nożnej Piotra Celebana.
Podczas spotkania Pan Piotr opowiedział o tym jak został piłkarzem, wskazał cechy jakie powinien mieć dobry piłkarz, a także zwrócił uwagę na systematyczne trenowanie, które przynosi wiele satysfakcji i prowadzi do osiągnięcia sukcesów.
Dzieci, a zwłaszcza chłopcy, byli bardzo zainteresowani i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi sportu i znanych sportowców.
Po krótkiej pogadance przedszkolaki wzięły udział w treningu, podczas którego próbowały swoich umiejętności w odbijaniu piłki głową, podbijaniu nogą, a także biegu z przeszkodami. Na koniec każda grupa zademonstrowała okrzyk drużyny piłkarskiej.

We wtorek 07.11 do naszego przedszkola przyszła Pani Kasia Budziewska, która opowiedziała dzieciom o swojej pasji jaką jest bieganie, pokazała medale i puchary oraz przeprowadziła pogadankę o tym jak ważny jest ruch w życiu każdego dziecka. Dzieci z uwagą sluchały rad naszego gościa, chętnie oglądały puchary i przymierzały medale.
Pani Kasia przeprowadziła z przedszkolakami rozgrzewkę oraz kilka konkurencji: bieganie na czas oraz bieganiem w sztafecie.

W ramach podziękowania przedszkolaki wręczyły naszym gościom laurki.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy wielu sukcesów na ścieżce zawodowej.