Podsumowanie realizacji projektu „Na Dobry Początek” – miesiąc kwiecień

W kwietniu rozpoczęliśmy zabawy  z malarstwem. Na pierwsze zajęcia zaprosiliśmy naszą lokalna artystkę – p. Alinę Kuźniecowską, która pokazała dzieciom różne techniki malarskie, przybory do malowania oraz gotowe dzieła: szkice, szkice połączone z flamastrami, obrazy malowane na szkle, witraże i obrazy malowane farbami. Na kolejnych zajęciach dzieci mogły wykazać się kreatywnością, ponieważ bawiliśmy się nietypowymi technikami plastycznymi: malowaliśmy balonami wypełnionymi wodą, tworzyliśmy dzieła na papierowych ręcznikach lub wacikach przy pomocy kroplomierzy. Kolejnym wyzwaniem było tworzenie wiosennych obrazów na macie do kodowania z kolorowych kartoników lub kubeczków. Przedszkolaki miały również okazję wcielić się w profesjonalnych malarzy i namalować naturalny pejzaż w plenerze. Zabawy z malarstwem zakończyliśmy kolejnym spotkaniem z panią Aliną, która tym razem pokazała dzieciom, jak powstaje profesjonalny obraz oraz poprowadziła warsztaty malarskie  z dziećmi, na których malowały wiosenne kwiaty.