Pasowanie na starszaka

We wtorek 31 października w Przedszkolu Publicznym „Na Akacjowym Wzgórzu” dzieci z grupy ,,Sówki” zostały pasowane na starszaka.
W tak ważnym dniu do przedszkola przybyli zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie, Wójt Gminy Łagiewniki Pan Jarosław Tyniec, Radny Gminy Pan Marek Milewski oraz Pan Jacek Szkarłat.
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Po występie Pani Dyrektor Dorota Zarzycka odczytała tekst ślubowania, a dzieci składały przysięgę przestrzegania zasad prawdziwego starszaka.
Pan Wójt wraz z Panią Dyrektor specjalnym ołówkiem pasowali przedszkolaków oraz wręczali upominki.
Na zakończenie wszyscy udali się do sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.