Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata

Dnia 15 września dzieci z Przedszkola Publicznego „Na Akacjowym Wzgórzu” wzięły udział w Ogólnopolskiej Ekologicznej Akcji Sprzątania Świata – Polska 2023.
Z samego rana wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach o tematyce ekologicznej, podczas których przypomniały sobie jak segregować odpady, na czym polega recykling.
W tym dniu odwiedził nas Wójt Gminy Łagiewniki Pan Jarosław Tyniec oraz Prezes ZUKu Łagiewniki Pan Maciej Wawrzyniak, którzy przeprowadzili pogadankę o tym skąd się biorą śmieci i dlaczego ważne jest dbanie o planetę.
Po spotkaniu otrzymaliśmy rękawiczki, worki na śmieci i ruszyliśmy w okolice przedszkola. Dzieci z wielkim zaangażowaniem porządkowały tereny.
Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.