Nocne oczekiwanie na Mikołaja

W piątek 01.12 od 18.30 w Przedszkolu Publicznym „Na Akacjowym Wzgórzu” zaczęły zbierać się najstarsze przedszkolaki, aby całą noc oczekiwać na przybycie Świętego Mikołaja. Dzieci przywitała Pani Dyrektor Dorota Zarzycka, która życzyła im dobrej zabawy i wielu wrażeń. I tak też było. Na początek wykonaliśmy dekoracje i ozdobiliśmy naszą piękną choinkę. Po powrocie do sali czekała na nas pyszna kolacja. Najedzeni wzięliśmy udział w zabawach ruchowych. Było ich kilka: skok w workach, przeciąganie liny, podawanie prezentów oraz przerzucanie balonów.
To nie wszystko, bo naszedł czas na wyczekiwaną „imprezę piżamową”.
Wszyscy byli bardzo szczęśliwi.
Po tanecznych szaleństwach dzieci oglądnęły bajkę o Mikołaju i poszły spać.
Rano przedszkolaki wstały z nową energią i niecierpliwie nasłuchiwały, czy wyjątkowy gość już się do nas zbliża.
Święty pojawił się w przedszkolu zaraz po śniadanku. Radości nie było końca – dzieci przywitały gościa piosenką i okrzykami. Wszyscy otrzymali prezent oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.
Na koniec zaprosiliśmy Mikołaja do przedszkola jeszcze w środę, aby dzieci z pozostałych grup mogły go również zobaczyć. Zatem…do zobaczenia Święty Mikołaju!