Międzynarodowy Dzień Ziemi

​Międzynarodowy Dzień Ziemi, to coroczne wydarzenie, które jest obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Początek tego święta sięga roku 1970.

​Jak co roku nasze przedszkolaki uczciły Dzień Ziemi. Dzieci przypomniały sobie  (młodsze poznały) zasady segregacji śmieci, oszczędzania wody i energii elektrycznej oraz dlaczego jest to takie ważne. Nasze przedszkolaki w związku z tym wykonały zadania związane z powyższymi tematami oraz prace plastyczno – techniczne.

​Ważnym elementem obchodów tego wyjątkowego święta jest sprzątanie świata. W tym roku zrobiliśmy porządki w parku w Łagiewnikach oraz jego okolicy. Dzieci bardzo poważnie podeszły do sprzątania i wszystkie śmieci zostały wyzbierane z tego terenu.