Dzień Ziemi- Pokaz Eko- mody w Przedszkolu ” Na Akacjowym Wzgórzu”

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego z nas…”
Florian Plit
W poniedziałek 22.04.2024 r.dzieci ze wszystkich grup świętowały Dzień Ziemi. Przeprowadzone zostały działania, które wpisały się w konwencję święta. Podczas spotkania na auli odbyły się zajęcia edukacyjne o tematyce ekologicznej. Dzieci dowiedziały się co robić by ” uleczyć ” naszą planetę, jakie codzienne nawyki zmienić by oszczędzać wodę, prąd, jak poprawnie segregować odpady. Na zakończenie spotkania przewidziany został pokaz Eko-mody. Przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowały przepiękne, pomysłowe stroje związane z tematyką ekologiczną, z których powstała wystawa, można ją podziwiać w holu przedszkola. Rodzicom gratulujemy ciekawych pomysłów oraz inwencji twórczej. W dniu kolejnym kontynuowaliśmy działania ekologiczne. Przedszkolaki wybrały się poza teren przedszkola aby uprzątnąć swoją najbliższą okolicę. Wykonały zadanie z pełnym zaangażowaniem zamieniając teorię w praktykę.