Dzień Wody

Światowy Dzień Wody przypada 22 marca. To międzynarodowe święto, które ma uświadomić, jak wielki wpływ ma woda na życie ludzi, zwierząt i roślin na Ziemi. Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o wodzie. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Co pływa w wodzie, a co tonie? Mieszały wodę z dodatkiem różnych kolorów farb. Określały smak, zapach, kolor wody po dodaniu, np. soli, cukru, cytryny… Największe zaciekawienie przedszkolaków zdobyło doświadczenie, które polegało na utworzeniu z gorącej wody i lodu, kropli deszczu. Tworzyły prace plastyczne, oglądały film edukacyjny oraz starsza grupa przygotowała na tę okazję wierszyk. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy wody!