CODE WEEK 2021 za nami!!!

W dniach 9-24 października braliśmy udział w europejskim święcie kodowania, czyli Codeweek 2021.  To już drugi rok z rzędu!!  Czym jest Codeweek?? CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Oficjalne wyniki CodeWeek pojawią się na początku 2022 roku, ale już dziś Polska jest na 3 miejscu, a nadal trwa rejestrowanie wydarzeń! W poprzednim roku Polska zdobyła 1 miejsce.

W naszym przedszkolu, już od poprzedniego roku, Codeweek rozpoczyna regularne zajęcia z programowania w ramach innowacji pedagogicznej „KOMBINUJEMU, KODUJEMY z Uczymy dzieci programować”.  Każda grupa w naszej placówce wykonała po 10 zadań, które zaproponowali koordynatorzy programu Uczymy Dzieci Programować – Anna Świć i Rafał Mitkowski.  W tym roku w zaproponowanych zadaniach skupiliśmy się na rozwijaniu kompetencji przyszłości. Dzieci przekonały się, że współpraca i praca zespołowa daje dużo lepsze efekty podczas tworzenia m.in. gry planszowej. Dowiedziały się w jaki sposób mogą dziś pozyskać, a przede wszystkim sprawdzić informacje. Przedszkolaki tworzyły codeweekowe rakiety, a ograniczała ich tylko wyobraźnia. Uczyły się w jaki sposób zbudować najwyższą wieżę, aby była stabilna. Dowiedziały się też, że błędy są ok, że dzięki nim się rozwijają, poznają nowe rzeczy, doskonalą się w tym co robią.

To były wspaniałe dni, przepełnione nauką, kreatywnością, a przede wszystkim radością !! Cieszymy się, że dołożyliśmy swoją cegiełkę, aby Polska była znów na podium!!!