Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem

Przed wakacjami koniecznie należy przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa. Dzieci z Przedszkola Publicznego Na Akacjowym Wzgórzu zrobiły to podczas spotkania z aspirantem Wojciechem Kosko.
Przedszkolaki utrwaliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniały kolory i znaczenie świateł sygnalizatora oraz oznakowanie przejścia dla pieszych. Nie zabrakło również kilku słów, na temat kontaktów z obcymi i konieczności zachowania ostrożności na kąpieliskach. Pan policjant przypomniał także numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać.
Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął w ogrodzie przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolacy mogli włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.
Dziękujemy Panu Wojtkowi za spotkanie, a wszystkim przedszkolakom życzymy bezpiecznych wakacji.