6 grudnia – Mikołaj!

Wtorek 06.12 był dniem pełnym niespodzianek. Zaraz po śniadaniu spotkaliśmy się na górnym holu. Pani Dyrektor odczytała List od Świętego Mikołaja. To nie był zwykły list – Mikołaj poprosił nas o wykonanie kilku zadań. Sale przedszkolne zamieniły się w magiczne krainy, a przedszkolaki po kolei odwiedzały każdą z nich i uczestniczyły w organizowanych warsztatach. Dzieci bardzo chętnie przygotowywały pyszne galaretki, rozwiązywały zagadki, ćwiczyły Jogę, kodowały, tańczyły, grały na instrumentach, tworzyły łańcuchy. Około godziny 11 ponownie spotkaliśmy się w holu, a Pani Dyrektor sprawdziła, czy dzieci prawidłowo wykonały wszystkie zadania. Chwilę później usłyszeliśmy dźwięk dzwonka, a przez okno zobaczyliśmy, że do naszego przedszkola idzie Święty Mikołaj. Niezwykły gość odwiedził każdą grupę, przeprowadził krótką rozmowę z dziećmi i rozdał im prezenty. W podziękowaniu przedszkolaki zaśpiewały mu świąteczne piosenki i wręczyły pamiątkowe obrazki. To był magiczny i pełen emocji dzień.