X Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

6 maja aż 161dzieci z naszego przedszkola uczestniczyło w X Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „SPRINTEM DO MARATONU”, którego organizatorem jest miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.

Był to dla nas wyjątkowy dzień. Jak przystało na prawdziwych sportowców, każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój oraz – jak na prawdziwych zawodach – otrzymał numer startowy. Wszystkie dzieci przywitała Pani Dyrektor, która życzyła dobrej zabawy i zachęcała do aktywności sportowej. Przed biegiem rozgrzewkę poprowadziła Pani Ania Szachniewicz, a trasę biegu pokazała Pani Maria Filończyk.
Przedszkolaki ustawione na linii startu rozpoczęły bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie nie liczyło się zdobyte miejsce, lecz pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze. Nasi mali „maratończycy” przebiegli aż 16 100 metrów. Wysiłek i determinacja zostały docenione i nagrodzone- dzieci otrzymały medale.
Akcja przyniosła wiele radości i zabawy wszystkim uczestnikom i z pewnością tę inicjatywę będziemy kontynuować w kolejnych latach, promując zdrowy styl życia i aktywność sportową. Gratulujemy naszym wspaniałym biegaczom🥇🏆