Zielone Przedszkole

W dniach 06.06 – 08.06.2024 dzieci z najstarszych grup Przedszkola Publicznego Na Akacjowym Wzgórzu wybrały się na Zielone Przedszkole do Świeradowa Zdrój.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Świeradów Zdrój. Byliśmy w centrum oraz w Uzdrowisku, gdzie mogliśmy spróbować pysznej wody źródlanej.
W piątek zwiedzaliśmy Czarci Młyn, poznaliśmy jego historię, a także mogliśmy degustować wypiekany tam chleb.
Kolejną atrakcją było Centrum Edukacji Ekologicznej NATURA 2000 „Izerska Łąka, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych na temat życia pszczół, a także samodzielnie wykonaliśmy świece z wosku pszczelego.
Po południu dzielnie i bez strachu weszliśmy na mającą 33,8 metra wysokości Wieżę Widokowa na górze Młynica.
W sobotę w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Zamku Czocha. Poznaliśmy jego tajemnice, zwiedzaliśmy komnaty, piwnice, a na dziedzińcu zrobiliśmy piknik podczas którego każdy mógł przekąsić coś pysznego.
Wyjazd uważamy za bardzo udany. Dużo się działo, dużo zwiedzaliśmy, wieczorami organizowane były imprezy piżamowe i zajęcia plastyczne. Nie było czasu na nudę.
Czekamy na kolejne takie wyjazdy.