PROJEKT EDUKACYJNY „EKO- OPTYMISTA” W PRZEDSZKOLU „NA AKACJOWYM WZGÓRZU” W ŁAGIEWNIKACH

W dniach od 10 do 14 maja w naszym przedszkolu realizowaliśmy projekt edukacyjny pod hasłem : „Eko- optymista”. Rozpoczął się on „Dniem Przyjaźni” połączonym z X Jubileuszowym Świętem Optymizmu. Motywem przewodnim pierwszego dnia projektu było uświadomienie przedszkolakom wartości jaką jest przyjaźń i umiejętności pielęgnowania jej.

W kolejnych dniach dzieci uczyły się jak być przyjacielem nie tylko dla  drugiego człowieka ale również  dla otaczającej nas przyrody.

Dowiedziały się jak szanować rośliny, zwierzęta i środowisko w którym żyjemy, jak być eko- przedszkolakiem, co można zrobić by nie marnować wody, prądu i jak segregować śmieci.

Poznały znaczenie słowa „recykling” i jak dać odpadom „drugie życie”. W tym celu wykonały eko – skarbonki  a społeczność przedszkolna wykorzystała je w szczytnym celu- dzieci zbierały do niej pieniążki , za które wspólnie z rodzicami zakupiły karmę dla zwierząt. Kształtowały przy tym umiejętność niesienia bezinteresownej pomocy bezdomnym zwierzętom. Karma w najbliższym czasie zostanie przekazana do potrzebującego schroniska.