Odwiedziny przedszkolaków w Sieniawce

Grupy ”Pszczółki” i ”Biedronki” z Publicznego Przedszkola ”Na Akacjowym Wzgórzu” w Łagiewnikach dnia 05.05.2022 odwiedziły Mini Muzeum Rolnictwa w Sieniawce. Na podstawie eksponatów zgromadzonych i przedstawionych przez Pana Waldemara Tokarskiego (właściciela muzeum) dzieci dowiedziały się jak w przeszłości wyglądało życie rolnika i jego rodziny. Żelazko na duszę, maselnica, samochód „Nysa” czy traktor „Ursus” to jedne z wielu ciekawych eksponatów, które zachwyciły dzieci. Spotkanie z koniem, kurami i kotem to była frajda dla naszych przedszkolaków, a spacer przez las do malowniczo położonego Stawu Trzcinowego w kształcie serca stał się inspiracją do malowania obrazów podczas pikniku. Tak blisko, a tak ciekawie i wspaniale spędzony czas!