Druga wycieczka Grupy Turystycznej

Druga wycieczka Grupy Turystycznej naszego przedszkola za nami. W środę 19 października, dzielne przedszkolaki przeszły na własnych nogach z Bielawy na Trzy Buki (628 m n.p.m.). Pogoda nam dopisała, a oczy rozpieszczały kolorowe liście na drzewach i pod naszymi nogami. Po drodze dzieci dowiedziały się jak oznakowane są szlaki turystyczne i z wielkim zaangażowaniem i uwagą pilnowały czy na pewno idziemy tym właściwym. Na górze trochę odpoczęliśmy i odbyła się rozmowa na temat zasad, jakich każdy turysta powinien przestrzegać, m. in. że zawsze po sobie sprzątamy, a śmieci zabieramy ze sobą albo, że w lesie nie powinniśmy zachowywać się głośno, itp.

Po zejściu na dół, Pani dyrektor Dorota Zarzycka, pasowała naszych dzielnych przedszkolaków na turystów. Każdy z nich dostał między innymi książeczkę Odznaki Turystyki Pieszej PTTK, w której zapisywane będą wszystkie wycieczki – naszym celem jest zdobycie odznaki „Siedmiomilowe buty”. Dzieci były bardzo podekscytowane i z radością odbierały swoje książeczki, do których dołączone były małe upominki. Uwiecznieniem naszej wyprawy była wspólna zabawa przy muzyce oraz kiełbaski z ogniska. To był bardzo udany dzień!