10 maja 2021 roku Przedszkole Publiczne „Na Akacjowym Wzgórzu” w Łagiewnikach obchodziło „X Jubileuszowe Święto Optymizmu”

Jako placówka, która uczestniczy w Projekcie „Optymistyczne Przedszkole, postanowiliśmy uczcić poniedziałek, „Dniem przyjaźni”.

Na ta okazje wszystkie grupy przedszkolne  ubrały się w kolory tęczy, dowiedziały się: kim jest prawdziwy przyjaciel? jak go dostrzec i jak dbać o przyjaźń? Nauczyły się  piosenki optymistycznej „Jeśli Ci dziś wesoło” oraz zatańczyły na placu przedszkolnym wspólny taniec , zwany przez nas „Zawariowanką”. Ostatni czas zabaw w przedszkolu poświęcony był specjalnym zadaniom wyznaczonym przez organizatorów Projektu- Polskie Centrum Optymizmu.

Były to m.in.:

– „Optymistyczny jadłospis ze Śląska z nutą”,

– wspólne śpiewanie hymnu Optymistycznego przedszkola”,

– Wspólne Krzesło Optymizmu- aleja krzeseł optymizmu dla rodziców,

– Wspólna Konferencja Ogólnopolska z okazji X Jubileuszowego Święta Optymizmu,

– Wspólny wizerunek Optymistycznego Przedszkola- dzieci ubrane w kolorach tęczy,

– plakat „Optymizm w edukacji przedszkolnej”,

– Optymistyczna bajka terapeutyczna w czasie pandemii.

Nasze Przedszkole Publiczne „Na Akacjowym Wzgórzu” w Łagiewnikach wykonało wszystkie zadania, z czego jesteśmy ogromnie dumni!